O klubu

Klub existuje od roku 2014 a je zároveň kavárnou, antikvariátem i místem k setkávání či odpočinku. Zájemci jej mohou využít také k pořádání soukromých akcí, jako jsou oslavy, večírky, školení a teambuildingové programy. Prostor je vybaven videoprojektorem a promítacím plátnem. V klubu se během roku uskuteční padesát až šedesát koncertů a zároveň se každý týden koná přednáška v rámci cestovatelského klubu nebo cyklu o subkulturách. Celoročně zavítá do klubu 16 000 návštěvníků. Kapacita při hudební produkci je sto dvacet posluchačů a při privátních akcích pojme až sto hostů. K dispozici je také venkovní terasa. Příjemnou atmosféru má oddělená část klubu JASSART, vhodná pro komorní akce.

Akustické řešení klubu umožňuje v kraji cosi nevídaného – živou hudební produkci až do ranního kuropění. Klub U bílýho černocha klade důraz na pestrost žánrů, živost, klasické i nové hudební proudy jazzu a blues a v neposlední řadě podporuje i autorské hraní. Krajskou výjimkou je i to, že kromě koncertů špičkových domácích skupin vystupují na klubovém pódiu pravidelně i renomované zahraniční formace. Pilířem dramaturgie jsou bloky koncertů, některé významné tuzemské či zahraniční skupiny a festivaly zaměřené na konkrétní žánr jazzu, určitou zemi či region nebo dominantní jazzový nástroj. Pravidelným prvkem programu U bílýho černocha je Hudební biograf představující osobnosti jazzu a blues jak dokumentaristicky, tak skrze záznamy koncertů. Produkci vždy předchází odborný výklad k dané tématice. Klub je zaměřen na posluchače všech generací s tajným přáním přesvědčit Čechy, že pravidelně chodit na dobrou muziku je skvělý nápad. Tomu odpovídají i ceny vstupného, jehož standardní výše od 90 do 250 Kč na naprostou většinu koncertů je nepochybně krajskou vzácností. Pro juniory do osmnácti let a seniory nad pětašedesát let máme připravené snížené vstupné. Pro kmenové obecenstvo máme U bílýho černocha připraveny klubové karty, k jejichž získání stačí již třetí návštěva koncertu. Držitel této karty má slevu 10 % na vstupné i konzumaci.

Zakládáme si na originalitě naší nabídky nápojů a občerstvení. U nás si můžete pochutnat na čerstvě pražené kávě Hipster, originálních anglických limonádách Fentimans a německých limonádách Wostok a Club Maté. Široký je výběr rumů. Čepujeme piva Bernard a Lobeč. Velkou oblibu mezi návštěvníky si získaly čerstvé zapékané bagety, chléb se škvarkovou pomazánkou, minipárečky s křenem, mnohými favorizovaný tácek šesti chutí a především opravdu domácí dezerty.

Sponzorům nabízíme umístění loga na facebookových a webových stránkách, koncertních plakátech, bannerech nebo zviditelnění v interiéru klubu.