Program

Northern Ranger - Folk & Jazz / Canada

Hlavní postava hudebního uskupení Northern Ranger je bubeník Harry Vetro, který už ve svých 20ti letech se začal naplno věnovat své hudbní kariéře. Vetro byl uveden jako vycházející bubenická hvězda na mnoha festivalech nejen ve své rodné Kanadě. V současné době je hlavní hvězdou ve The Tranzac klubu ( prestižní jazz club v Torontu ) s novými kompozicemi inspirovanými přírodou a krajinou.

Vetro je příjemcem mnoha grantů: Kanadská rada pro umění, Ontario Arts Council, FACTOR (Nadace pomáhající kanadskému talentu v oblasti nahrávek) a FMUA (Univerzita Torontské federace hudebních vysokoškolských asociací).

https://www.harryvetro.com/

 

19.
10.
21:00 hodin
Rezervace
Extra hudební večer

ELISABETH LOHNINGER QUARTET (USA/CZ) - ALUNE WADE, RUDY ROYSTON & RUDY LINKA (SENEGAL,USA,CZ)

 

 Mnoha cenami ověnčená americká zpěvačka rakouského původu Elisabeth Lohninger je provázena přívlastky jako emotivní, vzrušující, oslnivá, či inspirující. S pianistou Walterem Phishbacherem spolupracuje již 18 let a kromě pravidelného vystupování v prestižních newyorských hudebních klubech navštěvuje často i Evropu. Pro dalšíturné po krajích českých a moravských se Walter Phishbacher společně s Elisabeth Lohninger obklopili opravdovou jazzovou elitou. „Nesčetně barev a možností“ – to vám přijde na mysl, pokud se budete snažit popsat hlasové umění zpěvačky Elisabeth Lohninger. Zapůsobila na publikum a kritiky svými groovy zdůrazňujícími originály a její bezmeznou radostí ze zpívání. Navíc její texty jsou hluboké a posilující; berou posluchače na cestu do míst mimo čas a prostor. Kromě pravidelního vystupování v newyorských hudebních klubech (za všechny např. The Knitting Faktory) navštěvuje často I Evropu. Evropský a americký tisk ji samotnou označuje jako "oslnivou"  a její hudbu jako "nádherně emotivní", "inspirující" a "dokonalou". Elisabeth vystudovala klasickou hudbu a jazz. V roce 1994 přestěhovala do New Yorku a spojila se s pianistou Walterem Fischbacherem, se kterým založila duo "Perfect Roommates". Její pop-soulové album "Alien Lovers", vydané v roce 2000 je další ukázkou její stylistické univerzálnosti. V roce 2003 napsala a produkovala svojí první hudbu k filmu, později též spolupracovala na písních pro několik televizní show”. Od roku 2002 učí na prestižní New School Jazz Department v New York. Další CD z roku 2004 “Beneath Your Surface” získalo spousty hvězdných recenzí a mělo za následek řadu koncertů po celé v Evropě. Na svých posledních CD spojila jazz, pop a drum&bass, aby vytvořila hudební náladu, která je vbždy vzrušující, emocionálně nabitá a absolutně autentická. 

 

 

Rudy Linka představí hudbu ze svého alba “American Trailer” které bylo vyhlášeno nahrávkou měsíce února v americkém časopise DownBeat. Na bicí nástroje hraje jeden z předních bubeníků dnešní newyorské scény Rudy Royston a na elektrickou basu hraje Alune Wade ze Senegalu, který hrál mimo jiné i s Joe Zawinulem.

http://alunewade.net/
https://www.facebook.com/rudyroyston
http://www.rudylinka.com/

27.
10.
20:00 hodin
Rezervace
Hugo Fernandez Quartet “New Grounds“ / Mexico

Christoph Titz - Trumpet | Martin Lillich - Bass | Philipp Bernhardt – Drums | Hugo Fernandez – Guitar

21.
11.
20:00 hodin
Rezervace
Simon Denizart + Elli Miller Maboungou
Všechna práva vyhrazena | 2018