Program

Cestovatelský klub / Honza Němec

Camino de Santiago křížem krážem 1 rok a 6170 km pěšky po Francii, Španělsku a Portugalsku a kousku Německa. Povídání o cestě nejen do Santiága, ale i k sobě a novému domovu, o prošlapaných botách, přátelství, přírodě a lidech, o překonávání překážek, radostech i starostech. Jak se spí v hamace, když přijde bouře? Kolik bot a batohů je potřeba na cestu? Jaké to je jít v protisměru? Jak se domluvit? Jací jsou lidé v Portugalsku? Jaké jsou ceny piva ve Francii? Co si dát ve Španělsku? Jak zhubnout 50 kg? Jak se vaří svíčková ve Francii a bramboráky v Portugalsku? A spousta fotografií v baru U bílýho černocha 12.12.2019 v 19:30 Vyprávět bude: Jan Němec – Poutník.eu

12.
12.
19:30 hodin
Rezervace
The BladderStones - blues

Blues-crossoverové trio, které hledá tradici a osobní příběh bluesové hudby v současnosti. V roce 2014 vydali CD Bored of Love, poté zvítězili v mezinárodní soutěži Blues Aperitiv a v roce 2016 získali ocenění Bluesové ankety „Nejlepší počin na české bluesové scéně v roce 2015“, kterou uděluje Bluesmusic.sk, člen Evropské bluesové unie European Blues Union a světové nadace The Blues Foundation. Lídr kapely Tomáš Frolík je jeden z nejtalentovanějších hráčů své generace a stipendista na London Center of Contemporary Music. Absolvoval řadu mistrovských kurzů, zejména pod vedením Robbena Forda či Marcuse Millera. Frolík zní jako Jeff Beck infikovaný vzteklinou. Tvrdší věci evokují grunge a blues a jemnější strana je hodně folková s náznaky country. Z podání crossoveru a bluesu, sixtees, pouštního funku a texaského undergroundu je cítit především radost z přítomného okamžiku (voc; g; b; dr).

20.
12.
21:00 hodin
Rezervace
The Viv & Tcheichan - akustik minitour

Jako již tradičně, to nejlepší si grungeři The Viv schovávají na konec roku. Budeme nadělovat, bilancovat, ale především hrát a bavit se.
A když pozvání na akci přijal Tcheichan (zahraje exkluzivně v triu), tak tato akce prostě nemůže chybět v kalendáři žádného hudebně naladěného Českolipana. Oba koncerty se samozřejmě odehrají v komorním, poloakustickém formátu, takže si budete moct v klidu vychutnat každou notu.

21.
12.
20:00 hodin
Rezervace
JazzBakers + Jam Session

26.
12.
20:00 hodin
Rezervace
Všechna práva vyhrazena | 2018