4. 10. od 19:30 hodin

Stand Up Factory
uskupení českých dělníků stand-upu


Přijede dvojnásobný vítěz Slam poetry a rodák z České Lípy Jiří Charvát a Jiří Jakima známý z Comedy Clubu na Primě.

U bílýho černocha
5. 10. od 20 hodin

JazzBakers


Nejposlouchanější hudební těleso v našem klubu.

U bílýho černocha
9. 10. od 20 hodin

Aga Derlak / PL


I přes svůj nízký věk má teprve 23-tiletá Polka Aga Derlak všechny předpoklady stát se světovou hvězdou. Na absolutním vrcholu, na špičce současného jazzu se pohybuje mnoho žen, ale jen málo klavíristek a jen velmi málo tak moc talentovaných klavíristů jako je Agnieszska. Derlak neustále zpřesňuje svou vlastní hudební identitu a činí tak s velkou zralostí a sebevědomím. Ona je tou dosud chybějící spojnicí mezi tradicí a nejnovějšími jazzovými trendy a směry... a to nejen v Polsku.
Trio Agy Derlak jede na vlně vitální energie, její soubor již dnes patří k čelným představitelům polského jazzu.

Doo-Bop Union
12. 10.

Florian Hoefner Quartet / USA


Koncert podzimu. Florian Hoefner je virtuózní pianista. Jeho nové album Luminosity ho ukazuje jako skladatele a vedoucího skupiny s vnímavostí a odhodláním.. Nate Chinen, New York Times.

Doo-Bop Union17. 10. od 20 hodin

Janoušek Wróblewski Quartet


Nový projekt dvou bývalých dlouholetých spoluhráčů z kapely Mocca Malacco, kteří se po letech opět dali dohromady. Akustický kvartet ve složení trombón, alt saxofon, kontrabas a bicí ve skladbách z dílny všech členů tohoto tělesa kombinuje vlivy new orleans, soul jazzu, newyorské downtown scény, free jazzu, rocku a bůhví čeho ještě.V jejich hudbě je přítomný humor, volná improvizace a téměř neúnosné množství energie.
Štěpán Janoušek
Je mimořádně talentovaný hudebník, který působí jako trombónista, zpěvák a v současné době rovněž vyučuje trombón na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Účinkuje ve vokálním sextetu Skety, Concept Art Orchestra nebo v duu Tea for Two. V roce 2008 vyhrál v soutěži Junior Jazz cenu pro nejlepšího sólistu a v roce 2014 zvítězil v soutěži J. J. Johnson Competition pořádanou Mezinárodní trombónovou asociací.
Michal Wróblewski
Je skladatel a saxofonista, který vede několik projektů v Čechách a v Norsku, kde dosáhl magisterského titulu na Norwegian Academy of Music. Pro všechny své kapely také píše hudbu a účinkuje s nimi po celé Evropě i mimo ní. Mezi jeho hlavní projekty patří E Converso, Kiap, Michal Wróblewski Ensemble nebo Swomp. Deska jeho kapely E Converso - Konspirační Melodie byla českými kritiky označena jako jedno z nejlepších jazzových alb roku 2014.
Miloš Klápště
Mladý a nesmírně univerzální hudebník se v posledních letech stal jedním z nejvyhledávanějších basistů na české scéně. Působí například v kapele Richarda Mullera, Voila nebo Fehero Rocher zpěvačky Sisy Feherové.
Jan Chalupa
originální bubeník s nezaměnitelnou energií, působí v různých uskupeních napříč žánry, například: E Converso, Voila, Jananas atd...

Doo-Bop Union25. 10. od 20 hodin

Rudy Linka - One Man Show


„Tu kytáru jsem koupil kvůli…“ Velice upřímný večer plný hudby a příběhů ze života Rudyho Linky.
Sólový koncert Rudyho Linky, významného jazzového kytaristy a mimořádné osobnosti světové i domácí jazzové scény, bude nejen večerem plným hudby, ale také příběhů z jeho bohatého hudebního života a ze setkání s těmi nejlepšími jazzmany světa, včetně připomínky dvanáctileté existence festivalu Bohemia Jazz Fest, na kterém Rudy Linka představuje každoročně špičky světové jazzové scény
Rudy Linka vystudoval klasickou kytaru na Pražské konzervatoři. Po emigraci začátkem 80. let se věnoval studiu skladby na Stockholm Music Institute a pokračoval na bostonské Berklee College of Music a na The New School v New Yorku, kam se v roce 1986 přestěhoval. Soukromě absolvoval i mistrovské lekce u nejlepších světových kytaristů – Johna Scofielda, Jima Halla a Johna Abercrombieho.
V roce 2005 založil festival Bohemia Jazz Fest. Na koncerty, kam mají posluchači po celé ČR vstup zdarma, pozval už desítky nejlepších světových jazzových hudebníků.

Doo-Bop Union31. 10. od 20 hodin

Buckshot Gala / USA-Fra


Mladá jazzová skupina z jižní Francie, jejíž muzikanti spolu hrají už několik let především vlastní skladby ve stylu moderního jazzu. Skládá především kytarista. Soubor má za sebou stovky klubových koncertů po celé Francii a kromě toho byli vybrán jako finalista několika jazzových soutěží a hrál i na prestižních jazzových festivalech v Nice (2014) a Antibes (2015).
Joris Mallia (USA) – tenor saxofon, Jacob Vacek (F) – kytara, Axel Tamdrari (F) – baskytara, Alexandre Gauthier (F) – bicí

U bílýho černochaPlakáty