17. 1. od 19:30 hodin

Promítání U bílýho černocha: Asexualove


Nezamilují se, nestojí o sex ani o romantický vztah a netouží po dětech. Queer komunita se rozšířila o Asexuály, lidi, kteří nepociťují sexuální přitažlivost. Dnes se o sexu mluví tolik, že nás může překvapit, že jsou mezi námi. Možná to je v přesexualizované společnosti jedno z posledních tabu.

Režie: Eva Lammelová
Země původu: Česká republika
Rok výroby: 2018
Stopáž: 40 min.
18. 1. od 21:00 hodin

Mo/Fo Cat Clarion – extra blues - vol.1


Trio kytaristy Miloše Svobody, v předchozích dekádách brázdící klubová a festivalová pódia v tuzemsku i v zahraničí pod názvem Electric Blue. Host mnoha věhlasných blues festivalů, kde vystoupil ve společných večerech za účasti světových legend žánru. Do České Lípy se nyní vrací v elektrickém triu s novou rytmikou, aby představil, v produkci Borise Carloffa právě vydané, autorské album "I'm Blind" Signs of the Dago Accordion Players in Portland. Osobité a neotřele pojaté elektrické blues a rock extra kvality, jak po autorské, tak interpretační stránce.

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.24. 1. od 19.30 hodin

1. seznamovací večer /rychlé rande/ v České Lípě


Chcete najít nového kamaráda nebo dokonce partnera? Přihlašte se a přijďte na 1. seznamovací večer do příjemného prostředí kavárny DOP-BOB UNION na rychlé rande / speed dating /. Užijete si dobrodružství i zábavu. Máte ostych?...Brzy vás přejde..Je to hra, která vás bude určitě bavit. Přihlašte i vaši kolegyni nebo kolegu.

Jak bude večer probíhat?
Po přivítání organizátorem večera se dámy posadí k očíslovaným stolkům a pánové se budou postupně přemisťovat od jednoho stolku ke druhému. U každého stolku bude mít každý pár 5-7 minut na konverzaci. Během večera si bude každý účastník dělat poznámky a na konci označí, s kterým protějškem by se rád setkal. Jakmile se všichni pánové vystřídají u všech stolků rychlé rande končí. Dámy i pánové odevzdají své poznámky moderátorovi večera. Organizátoři výsledky vyhodnotí a nejpozději do druhého dne předají shodné kontakty příslušným účastníkům. To, jak budete dále postupovat je už jen na vás. Rychlé rande, speed dating, je až do předání kontaktů zcela anonymní. Účastnici vystupují pod čísly nebo přezdívkami.

Pořádaný večer je určen pro věkovou kategorii, ženy 30-48 a muže 34-55. Věková kategorie je jen informativní. Záleží na vás jak se cítíte.
Více podrobností a možnost přihlášení najdete na webu www.moderni-rande.estranky.cz Informace také získáte na požádání na e-mailu: modernirande@email.cz nebo nám pošlete zprávu. Registrace je nutná předem, abychom mohli večer řádně připravit.

Zkuste to s námi...Bude to stát za to.

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.

24. 1. od 19.30 hodin

Cestovatelský klub U bílýho černocha – Z Porta do Santiaga de Compostela


Přednáší Daniel Schiffner

Přednáška: Z Porta do Santiaga de Compostela aneb deset nejvíce prochcaných dní v mém životě. Svatojakubská cesta láká tisíce poutníků ročně. Objevíte na jejím konci nirvánu nebo jen hledáte obchod, kde prodávají dětský pudr a náplast? Odpověď na tuto otázku a spousty dalších rad a tipů vám řeknu na přednášce o této jedinečné cestě.

vstupné: 50,-

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.

25. 1. od 21 hodin

Strašidelný elektrik band / hard blues - vol.2


Silný crossroad bluesový šálek kávy originální chuti nalité do špinavého hrnku a vypitý až do dna i s logrem.
To je styl, který napovídá, s kým se setkáte na koncertech Petra Bubláka. Kofeinem nabitá energie a neučesaný hudební projev, jenž je progresí citu vystupujícího z jeho vnitřností odhaluje podstatu, že hlína nikoho neumaže, že silné je nebát se ušpinit, a že čisté může být i to co nemá racionální opodstatnění. S Bubákem (tak ho všichni známe) můžete na jistotu pocítit kus svobody, ač je jasné, čím je vykoupena. Opravdu si můžete sundat kravatu, pocítit léto i v zimě, dát nohy na stůl - všechny starosti však na sebe bere autor sám. Tak jak to někdy a někde bývá bluesovým klišé, zde je to real blues natural. O to zajímavější je, že hudba vycházející z kořenů amerického Blues je zde spojena s ryze českou, česky zpívanou poetikou.
Kytara, zpěv - Petr Bublák (autor hudby a textů) Basová kytara – Petr Volejník Bicí nástroje – Jan Horváth

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.

26. 1. od 21 hodin

Tetrahop – Blues & funk z Nového Boru – vol. 3


U bílýho černocha se představí novoborská kapela Tetrahop, hrající vlastní skladby na pomezí blues a funku, jejichž výběr vyšel na eponymním CD v roce 2017. Tento večer zazní skladby obsažené na uvedeném nosiči doplněné o množství novinek, zatím nikde nezaznamenaných. Přijďte si se sousedy užít zimní smutky i slušnou dávku energie v přátelském prostředí, za zvuku příjemné hudby!

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.

7. 2. od 21 hodin

Tomáš Matonoha a Inspektor Kluzó


Tomáš Matonoha s kapelou Inspektor Kluzó zahrají písně ze svého debutového alba Dáma a pes. Šansony, folkové, divadelní i rockové písně, skeče, stand-upy, přednášky, plné humoru. https://www.youtube.com/watch?v=uezv-9uc1fw&t=5s

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.

14. 2. od 20 hodin

Jan Spálený Trio – folk & blues


Jan Spálený Trio je komornější verze známějšího uskupení ASPM. To vzniklo jako trio s klavíristou a zpěvákem Janem Spáleným, kytaristou a harmonikářem Petrem Kalandrou a saxofonistou Františkem Havlíčkem v roce 1984. Po Kalandrově a Havlíčkově odchodu se Jan Spálený obklopil převážně jazzovými hráči a pokračoval v kultivaci svého originálního autorského rukopisu.
Základní sestava tria Jana Spáleného bude působit s Michalem Gerou a Filipem Spáleným. Jan Spálený ke vzniku nové kapely říká: „ASPM je nejlepší kapela mého života. ASPM dospělo, je spolehlivé a proměnlivé, jako vzácný prsten na ruce vědoucí, neokázalé ženy. Nemám důvod, ani potřebu, na půdorysu ASPM cokoliv měnit. Cítím však nutkání zahrát si - vedle ASPM - některé písničky jenom v triu, komorně, navázat na folkbluesové začátky raných osmdesátých let. Muzikant se tak vrátí do počátků své kariéry k desítkám let starým písním. Mnohé tak slyšíme naživo po řadě let.
Trio nám představí Spáleného v trochu jiné poloze. Pro milovníky silných hudebních zážitků podmínka.

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.

Koncerty v roce 2018 se konaly za podpory města Česká Lípa.Plakáty

Plakát leden - únor