10. 10. od 20:00 hodin

Eyal Lovett trio – modern jazz / Izrael koncert měsíce


Cestuje se svým triem po Německu, Dánsku, Polsku a Izraeli. My máme možnost ho vidět a slyšet při jediné zastávce v České Republice, a to u nás v klubu. Eyal Lovett je izraelský jazzový klavírista a skladatel, který v současné době žije v Berlíně. Lovett byl vybrán jako „umělec roku“ za rok 2017 v jazzovém berlínském prostředí. V červnu 2018 Eyal Lovett trio získalo 1. Místo na mezinárodní soutěži JazzWings ve Varšavě. Eyal studoval v New Yorku s takovými renomovanými hudebníky jako Sam Yahel, Ari Hoening apod. je oceněný absolvent prestižního společného programu Nové školy pro jazz a současnou hudbu na Izraelské konzervatoři. Pokračoval ve studiu na Nové škole v New Yorku, kde získal stipendia za vynikající výkon. Eyalovo poslední album v roce 2018 bylo nahráno jako živá nahrávka v Lipském Horns Erben za dobrovodu kytaristy Erana Har Evena.

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.
12. 10. od 21:00 hodin

Viktor Chomiak with band – folk&rock


Hudba Viktora Chomiaka se nese v duchu alternativního rocku a folku. Jde o atmosferické skladby s důrazem na dominantní kytarové pasáže.

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.2. 11. od 21 hodin

Alune Wade, Rudy Royston & Rudy Linka


Více informací naleznete na:
alunewade.net
Facebook
www.rudylinka.com

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.

21. 11. od 20 hodin

Live Foyn Friis Band / Norsko


Norská zpěvačka a skladatelka Live F. Friis je vycházející hvězda skandinávského jazzového vokálu a miláček hudebních kritiků, kteří její hudbu většinou zařazují do kategorie indie-jazz s prvky popu. Tato živelná světoběžnice vystupovala na řadě evropských i amerických festivalů, v jižní Americe i Africe. Během své kariéry si zazpívala například s Brianem Bladem, Thomasem Morganem a Bobbym McFerrinem. Její obrovská láska k jazzovému zpěvu ji vede k tomu, že během svých koncertů interpretuje nejen své autorské skladby, ale i jazzové standardy. Její debutové album bylo nominováno na nejlepší dánské jazzové album roku. Později se získala ocenění Årets Unge Jazzkomponist og Danmarks Nye Jazzstjerne ("Nejlepší mladý jazzový skladatel roku" a "Nová hvězda dánského jazzu"). Na turné v České republice vystoupí společně s norským kytaristou Stianem Swenssonem a předními českými a slovenskými jazzmany - saxofonistou Lubošem Soukupem (Points), basistou Rastislavem Uhríkem (Vertigo) a bubeníkem Martinem Novákem (Lanugo, Sarah & The Adams, Lenka Dusilová).

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.

9. 12. od 20 hodin

Gerald Clark Band / JAR


Zpěvák a bluesový písničkář Gerald Clark z Johannesburgu patří k předním představitelům jihoafrické bluesové scény. Na kontě má dnes už pět alb. Jeho akustické afrikánské album Sweepslag bylo nominováno v roce 2009 na cenu SAMA v kategorii nejlepší afrikánské alternativní album roku 2009. Poznámka: SAMA = South African Musicians and Artists. Kromě skladeb v afrikánštině zpívá Gerald Clark také klasické Mississippi Delta Blues.

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.

12. 12. od 20 hodin

Subtone


Více informací naleznete na: www.subtone.eu

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.

Plakáty

Plakát září