11. 9. od 20:00 hodin

Chris Bergson Band – New York Blues


nové ocenění: Chris Bergson Band's Bitter Midnight has been named MOJO's #3 Blues Album of 2017!!! (třetí nejlepší bluesové album roku 2017!) Chris Bergson byl uveden v roce 2015 do newyorské bluesové síně slávy (New York Blues Hall of Fame ) jako „Mistr SuperBlues“. Další významná ocenění: nejlepšíbluesové album roku 2008 dle Mojo Magazine (Fall Changes), druhé nejlepší bluesové album roku 2011 (Imitate the Sun) a třetí nejlepší bluesové album roku 2014 (Live at Jazz Standard). Skvělý newyorský kytarista a vynikající zpěvák Chris Bergson se etabloval na americké bluesové scéně jako "jeden z nejinvenčnějších skladatelů v historiimoderního blues" (citace z All Music Guide). Vytváří vlastní originální směs blues, dřevní roots music kořenů a soulu.

Chris Bergson doprovázel nebo sdílel pódium s takovými veličinami jako jsou BB King (na obrázku), Norah Jones, John Hammond, Etta James, Bettye Lavette, Hubert Sumlin, Levon Helm (abychom jmenovali jen několik nejslavnějších).

účast na festivalech: Moulin Blues (NL), Groningen Rhythm and Blues Night (NL), Blues Open (NL), Noct en Blues (Chaumont, Francie), Blues Station (Tournon d'Agenais, Francie), Eden District Blues (Oraison, Francie), Blues in Hell (Norsko), Harvest Time Blues (Irsko), Leicester Blues Festival (GB), Waterfront Blues Festival (Portland, Oregon), Saratoga Jazz Festival (New York ), Levon Helm's Midnight Rambles (Woodstock, New York), River to River Festival (NYC), Joe’s Pub (NYC), Blue Note (NYC), Jazz Standard (NYC), John F. Kennedy Center for the Performing Arts (Washington DC), SXSW, a předskakování B.B. Kingovi na B.B. King's Blues Club (NYC).

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.
19. 9. od 20:00 hodin

Steve Clarke / Walter Fischbacher / Richard Mmuenchhoff


Steve Clarke se opět vrátí do Evropy! Rezident z Bridgeportu (Connecticut, USA), excelentní basák, se znovuspojil v roce 2016 (po pěti letech) s klávesistou Walterem Fischbacherem znají se hráčsky i lidsky více než dokonale. A vědí také jak udělat dohromady pořádnou šou, jsou totiž odborníci na „crafting engaging sets“ neboli řemeslně dokonalé sety, chytlavé groove a oslnivá sóla.

“Clarkovy přirozeně plynoucí kompozice obsahují mnoho zručně uchopené fusionové inspirace, zatímco jeho plný tón a důmyslné linky uchvacují publikum" ...Gregory Isola, BASS PLAYER MAGAZINE

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.28. 9. od 21 hodin

„Aru“ Andrea Ruilova-Barzola (Ecuador)


& Folhinha Band: Jakub Doležal – saxofony, Jiří Šimek – kytara, Filip Spálený – baskytara, Filip Jeníček – bicí Andrea Ruilova pochazí z města Cuenca v Ekvádoru. Jako skladatelka, zpěvačka, pianistka, perkusionistka a producentka působila v mnoha projektech v Ekvádoru, na Kubě, v Mexiku, Brazílii, Jižní Koreji, Spojených Arabských Emirátech, Dubaji a v České republice. Vystudovala klasický zpěv na Konzervatoři v Cuence, hudební kurzy na škole Nacional de Artes of Havana-Cuba ENA, jazzové piano na škole INBA v Mexico City a kurzy hry perkuse u Edu Abady v Cuence. Dále pak studovala perkuse a bicí nástroje v Mexiku (2008) a Rio de Janeiru (2011), tamtéž souběžně též afro-brazilské taneční kurzy.

Jakub Doležal – saxofon
kapely: Jakub Doležal Quartet, Los Quemados, Žáha, Petr Kalfus Sextet, Prague Connection, Bucinatores, Vladimír Mišík, Walter Fischbacher, Extempore, Umělá Hmota, Janis Joplin Revival, Jan Kořínek & Groove, Blues Messengers, Ondřej Pivec Organic Quartet, Tereza & Groove Inn.

Jiří Šimek – kytary
kapely: Muff, Kontraband Milana Svobody, Soil, NUO (Nuselský Umělecký Orchestr), Příležitostně se také účastní několika hudebních projektů, jako např. koncerty s Marií Schnider v Rudolfinu. V roce 2009 zakládá svoje vlastní trio, se kterým hraje jak svoje vlastní skladby, tak i přearanžované písničky od Radiohead, Depeche Mode nebo Nirvany. Kromě svého tria působí v kapelách Muff, Bucinatores orchestra,Jakub Doležal Quartet, Yvonne Sanchez, Pracuje také jako hudební režisér v Českém rozhlase na stanici Vltava.

Filip Spálený – baskytara
kapely: Milan Svoboda kvartet a sextet, Pražský bigband, ASPM Jana Spáleného, Jan Spálený Trio, Šavle meče, Petr Zeman Quintet, Jaroslav Uhlíř. kde hrál: Kontraband, Jana Koubková, Jablkoň, Sestry Steinovy, Karel Gott, Michal Tučný, Kamil Střihavka, Bigband rádio Praha, Michal Gera Band, Vibe Fantasy, Chicken Soup, Tři sestry, Sto zvířat, Miroslav Žbirka.

Filip Jeníček – bicí
kapely: Symfonický orchestr Bohemia, byl členem orchestru Divadla v Celetné, Vinohradského divadla a divadla Na Fidlovačce, hrál s Vibe Fantasy Radka Krampla, s bandem Michala Gery, kvartetem Petra Zemana, v seskupeních s Vojtěchem Eckertem, je stálým členem ASPM Jana Spáleného, Jazz Heads, David Kraus Band, Šum svistu, Šavle meče, Martin Kratochvíl & Jazz Q.

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.

Plakáty

Plakát září