23. 5. od 19:00 hodin

Jam session U bílýho černocha - ZUŠ & Pavel Zlámal Quintet
Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.
24. 5. od 19:00 hodin

10 miliard / co máte na talíři?


Promítání

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.25. 5. od 19 hodin

ZUŠ - Koncert / Jazz Do IT


Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.

26. 5. od 20 hodin

Škola rocku U bílýho černocha


Hudební aktivity gymnázia Česká Lípa

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.31. 5. od 20 hodin

GWYN ASHTON - Bluesrocková ONE MAN SHOW / GB


Oblíbenec evropského publika GWYN ASHTON znovu v Česku! Vynikající bluesový kytarista a zpěvák, který na pódiích vystupoval s takovými veličinami jako Johnny Winter, Ray Charles nebo B. B. King.

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.6. 6. od 19:30 hodin

Cestovatelská přednáška U bílýho černocha - Madagaskar

Mart Eslem a David Surý povypráví jaké je to v Africe.
Korupce, neuvěřitelná chudoba v téměř starověkých kulisách, ale báječní lidé. Afriku si člověk buď zamiluje, anebo se do ní už nikdy nebude chtít vrátit. A my si jí rozhodně zamilovali!
Přijďte se přesvědčit, diskutovat a hlavně se pobavit.

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.
7. 6. od 20:00 hodin

JazzBakers - čím dál větší hudební odvaz


Chlapci se během 9 dní poperou o posluchače se dvěma českolipskými festivaly, ale hudební kvalita je na jejich straně, tak doufáme, že je příjdete podpořit...

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.
14. 6. od 19:30 hodin

ÍRÁNSKÝ RAVE - Promítání U bílýho černochaV zemi panuje tvrdá kázeň, cenzura, ulice křižují hlídky mravnostní policie. Odpovědí mladých je ilegální hudba a undergroundové večírky, které mají setřást všudypřítomný tlak. Araš a Anúš dělají rave music v zemi, kde je to úředně považováno za dílo Satana. Párty se pořádají v bunkrech nebo na poušti, provází je strach z razií, bití a vězení. Dvacetiletí kluci na systém vyzrají, svépomocí vydají nepovolené CD a získají pozvání na mezinárodní festival ve Švýcarsku. S vymodlenými vízy v kapse jim začíná nelehké rozhodování. Chtějí opustit domov a požádat o azyl? Svíravou atmosféru dokumentu podtrhují autentické snímky skryté kamery mobilního telefonu.

V původním znění s českými titulky.

Režie: Susanne Regina Meures
Země původu: Switzerland
Rok výroby: 2016
Stopáž: 84 min.
15. 6. od 20:30 hodin

Back Side Big Band - mimořádný koncert


Je progresivní moderní orchestr hrající klasický swing, latinu a moderní jazz v náročných aranžích.
Vznikl před 20 lety, jako amatérské těleso na vysokoškolských kolejích. Po třech letech jeho vedení převzala charizmatická dirigentka Lenka Vašátková, absolventka Konzervatoře Jaroslava Ježka. Back Side Big Band se pod jejím vedením stal prostorem, kde se potkávali nadšení muzikanti s mladými ambiciózními profesionály. A právě proto je tento orchestr místem, kde svoji kariéru začínali dnes již velmi známí jazzoví hráči. V průběhu let si orchestr získal velmi dobré renomé a začal se umisťoval na předních místech domácích i mezinárodních festivalů. Velkým milníkem v novodobé historii byl rok 2016, kdy dirigentka přizvala ke spolupráci významného jazzového trumpetistu, skladatele a aranžéra Miroslava Hloucala, který s sebou přivedl své spoluhráče z jiných projektů. I odborníci s napětím očekávali, jak se tito zkušení hráči sžijí s bandem, který těžil ze své dlouholeté sehranosti. Výsledek však dopadl nad očekávání dobře, big band neztratil nic ze své dravosti ani hravosti a jeho nová rytmika a bravurní sólové výkony vytvořily koktejl, který u diváků nachází ohlas, o čem svědčí fakt, že všechny koncerty Back Side Big Bandu v Jazz klubu Reduta byly v této sezoně beznadějně vyprodány.

Obsazení big bandu:
Lenka Vašátková (leader) Markéta Bínová (voice) Zbyněk Bartoš, Miroskav Hloucal, Jan Heřman, Bogdan Levchenko (trumpets) Jiří Odcházel, Karolina Šteflová, Jan Ptáček, Josef Dvořák (trombones) Jan Fečo, Mirka Uhlířová, Adéla Prokopcová, Ondřej Štveráček, Josef Řezníček, Jiří Vyskočil (saxes) Tomáš Baroš (bass) Marek Urbánek, Jan Malý (drums) Jakub Tökoly (piano) Jan Mizler (guitar)

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.20. 6. od 20 hodin

Jan Spálený Trio - folk&blues


Jan Spálený Trio je komornější verze známějšího uskupení ASPM. To vzniklo jako trio s klavíristou a zpěvákem Janem Spáleným, kytaristou a harmonikářem Petrem Kalandrou a saxofonistou Františkem Havlíčkem v roce 1984. Po Kalandrově a Havlíčkově odchodu se Jan Spálený obklopil převážně jazzovými hráči a pokračoval v kultivaci svého originálního autorského rukopisu.
Základní sestava tria Jana Spáleného bude působit s Michalem Gerou a Filipem Spáleným. Jan Spálený ke vzniku nové kapely říká: „ASPM je nejlepší kapela mého života. ASPM dospělo, je spolehlivé a proměnlivé, jako vzácný prsten na ruce vědoucí, neokázalé ženy. Nemám důvod, ani potřebu, na půdorysu ASPM cokoliv měnit. Cítím však nutkání zahrát si - vedle ASPM - některé písničky jenom v triu, komorně, navázat na folkbluesové začátky raných osmdesátých let.
Muzikant se tak vrátí do počátků své kariéry k desítkám let starým písním. Mnohé tak slyšíme naživo po řadě let. Trio nám představí Spáleného v trochu jiné poloze. Pro milovníky silných hudebních zážitků podmínka.

Předprodej vstupenek u nás v klubu U bílýho černocha, nebo v Doo-Bop Union.

21. 6. od 19:30 hodin

KOLA VERSUS AUTA - Promítání U bílýho černocha


São Paulo, Los Angeles nebo Toronto jsou známé svou problematickou dopravní politikou. Diktát automobilového průmyslu, leckde nejvýraznějšího zdroje financí pro městské i státní kasy, má fatální dopad na celý městský prostor, plynulý pohyb obyvatel, jejich čas i zdraví. Dokument sleduje, jak se pro řadu jedinců stala východiskem městská cyklistika a jak spolu se zvyšujícím se počtem cyklistů sílí po celém světě občanské iniciativy na jejich podporu. Film se dotkne situace ve městech, kde se kola stala převažujícím dopravním prostředkem (Berlín, Amsterdam či Kodaň). Inspirativní snímek má široký záběr, dává prostor nápaditým komentářům a představuje různé aspekty boje cyklistů o bezpečný pohyb ve městech – s vtipem, nadhledem a za přitažlivého hudebního podkresu.

V původním znění s českými titulky.

Režie: Fredrik Gertten
Země původu: Švédsko
Rok výroby: 2015
Stopáž: 88 min.
Plakáty