Program

TRIPlay / Jazz Fusion

Zvučná jména hráčů patřících mezi nejtalentovanější české muzikanty současné mladé generace, se spojila v novém progresívním projektu. Zvuk tohoto uskupení je vnímán jako
originální nadžánrová fúze, jejíž repertoir je tvořen převážně autorskými skladbami všech členů.
Po studijích na prestižních uměleckých univerzitách (K. Tomeček - HAMU, Royal Conservatory of Brussels, J. Uvira - Akademia Muzyczna Katowice, Codarts Rotterdam, M. Urbánek - HAMU) se členové tohoto tria etablovali nejen jako vyhledávaní sidemeni po boku významných českých i zahraničních hráčů, ale všichni jsou zároveň leadery svých
vlastních uskupení.

Jan Uvira - keyboards
Kryštof Tomeček - guitars
Marek Urbánek - drums

30.
9.
20:00 hodin
Rezervace
Brian Charette SCS SuperTrio

„Mám pocit, že hudba se dost zpolitizovala. V mé tvorbě nenajdete žádný politický podtext, jde mi jen o krásu zvuku a samotné hudby,“ říká v rozhovoru pro Český rozhlas americký varhaník Brian Charette. Ačkoli newyorské kluby se pomalu otevírají, věnuje se aktuálně hlavně výuce a ještě do konce roku vydá nové album Like the Sun. 

Brian Charette se etabloval na newyorské scéně jako vyhledávaný hráč na varhany hammond. Jeho kvality ocenili v roce 2014 i kritici Downbeatu, když ho označili za Vycházející hvězdu. O čtyři roky později se již umístil na 5. místě v hlavní varhanické kategorii. Uznávaný skladatel a kapelník účinkoval s hudebníky jako například Joni Mitchell, Chaka Khan, Paul Simon. 

8.
10.
21:00 hodin
Rezervace
Los Quemados / jazz-funk & fusion

Pražská fusion formace Los Quemados nedávno pokřtila v Jazz Docku své čtvrté album Duck Night, které již tradičně vychází u slovenského labelu Hevhetia Records. Kapela basisty Filipa Spáleného vznikla v roce 2008 a má na kontě mnoho odehraných koncertů v ČR i Evropě, a především tři alba, která vyšla u labelu Hevhetia – African Sailor (2010), Sirius (2012) a Circling Bird (2015). Los Quemados prezentují zajímavé, originální a energické skladby Filipa Spáleného a Jakuba Doležala ve stylu jazzu, funku a fusion. Instrumentální zdatnost, energie a celková sehranost kapely je na opravdu vysoké úrovni. Za svoji inspiraci hudebníci uvádějí jména jako Charlie Parker, John Coltrane, Michael Brecker, Chick Corea, Michael Jackson, Victor Bailey, Vincent Colaiuta, Dave Weckl, Weather Report, King Crimson, Frank Zappa, Tower of Power, Pat Metheny nebo Tribal Tech.

Jakub Doležal – sax; Jan Bálek – keys; Filip Spálený – b; Ondřej Pomajsl

14.
10.
20:00 hodin
Rezervace
Bee Bakare / UK

 Britská zpěvačka a písničkářka Bee Bakare, narozená v Nigérii, vystupovala mimo jiné již v USA, ale též v Buckinghamském paláci. Jako doma se cití v písních Lauryn Hill, Tracy Chapman a Whitney Houston. 

"Bee Bakare začala hrát v malém Soho klubu, kde bylo publikum ihned jejím projevem naprosto uneseno." Její bohatě tvarované vokály, chytlavé texty a barvitá muzikálnost si okamžitě získala přízeň publika. “

21.
10.
20:00 hodin
Rezervace
Tomáš Braun / Ploy - vernisáž & koncert

Tomáš Braun (1981) pochází z Děčína. Studoval angličtinu na PF UJEP, živí se jako učitel a překladatel. Je lídrem (kytaristou a cellistou) pražského fusion tria PLOY a spoluautorem grindcore experimentu BRAUNCHOLDA. Příležitostně spolupracuje s literárně-poetickou scénou. Žije v severních Čechách, kde ze dřeva sudetské lípy sochá objekty pod názvem Linde von Braun, které podvědomě reflektují život a soužití obyvatel česko-německého pohraničí v uplynulých dvou stech letech.
Jako TOMB tvoří obrazy kombinovanými technikami, jako jsou velkoformátová kolorovaná fotografie, koláž, linoryt, akvarel, olej nebo akryl. Díla se pohybují na hraně surrealismu/art brut. Jsou výsledkem volného tvůrčího experimentu neškoleného, expresivního výtvarníka.

Links:

www.lindevonbraun.cz

https://www.instagram.com/visualsoftomb/

https://www.facebook.com/tomas.braun.5/

https://ploybandprague.bandcamp.com/

https://madmusickcz.bandcamp.com/album/brauncholda-st-nohrad-full-album-2020

23.
10.
20:00 hodin
Rezervace
Hugo Fernandez Quartet “New Grounds“ / Mexico

Zvuk hudby nás v některých bodech odvede z jazzu, což nás přirozeně přivede na nečekaná místa.

HUGO FERNANDEZ
Mexický hudebník, který se nedávno usadil v Berlíně po více než deseti letech v Madridu. Vystudoval Berklee College of Music (Boston), magisterský titul v jazzu na University of New Orleans. Jeho bydliště se mnohokrát změnilo a tomu dalo příležitost se setkat, spolupracovat a učit od vynikajících umělců.
Jeho vývoj a povolání ho vedlo k vybudování vlastního pohledu, kde bohaté dědictví jazzu koexistuje s energií jiné hudby, jako je klasická hudba, pop-rockový a světový folklór atd.

https://hugofernandez.bandcamp.com/track/grounds

https://www.hugofernandez.net/

Christoph Titz - Trumpet | Martin Lillich - Bass | Philipp Bernhardt – Drums | Hugo Fernandez – Guitar

29.
10.
21:00 hodin
Rezervace
minus 123 minut

Síla kapely spočívá především v živých energických koncertech, které jsou z velké části tvořeny improvizací. Propojují žánry jako soul, groove, jazz, blues, funky či world music. A protože, jak sami říkají, nejsou porostlí mechem, jsou otevřeni i vlivům současné hudby. Na minutovský pelmel se nejen dobře tančí, ale jelikož jde o výjimečné muzikanty, dobře se na ně také dívá. Po koncertním návratu v předloňském a loňském roce si „Minuty“, jejichž hráčské umění hraničí s genialitou, vytyčili jasné cíle: získat ke svým stávajícím fanouškům i publikum, které je nezažilo, oslovovat svojí hudbou co nejpestřejší spektrum posluchačů, navázat na své úspěchy v Evropě, a především šířit svým uměním radost. Jejich pilné zkoušení, stále častější koncertování a nadšení z opětovného hraní navíc směřuje k vydání nové desky. Kapelu tvoří trio uznávaných muzikantů; zpěvák, kytarista a autor písní Zdeněk Bína, baskytarista a dvorní textař kapely Fredrik Janáček a výjimečný bubeník Dano Šoltis. -123min předtím působili v letech 1996 – 2009, vydali pět alb a obdrželi cenu Anděl za Objev roku v roce 1999. Hráli na předních českých festivalech, vyprodávali kluby u nás i na Slovensku. Jako jedna z mála tuzemských kapel slavili úspěchy také v zahraničí, kde odehráli kolem dvou set koncertů v klubech a na festivalech (Holandsko, Polsko, Francie, USA nebo Anglie…). Na to vše teď „Minuty“ hodlají znovu navázat!

16.
11.
21:00 hodin
Rezervace
Melanie Scholtz (USA/JAR)

Melanie se před dvěma lety zamilovala v Česku do amerického varhaníka Briana Charetta, vzali se a žijí nyní v New Yorku, ale Melanie se i přes dobře rozjetou kariéru
ve „velkém jablku“ chce občas vracet do Evropy, neboť je na co vzpomínat, že… :)

Zpěvačka z Kapského města s nádherným hlasem a velmi kvalitní kapelou je opět na evropském turné. Melanie je skladatelkou textů i hudby. Kromě spolupráce s celou jihoafrickou jazzovou špičkou je třeba jmenovat norskou kapelu Inkala, belgického pianistu Jacka van Polla a dvě jazzové veličiny -  Al Jarreau a Joe McBride.

https://www.youtube.com/watch?v=ke4aQnuQpsg

 

23.
11.
20:00 hodin
Rezervace
Jiří Šimek - electric madness - fusion

Uslyšíte nejen očekávané, ale také zbrusu nové. Uslyšíte fúzi jazzu, drum’n’bassu, country, písně Nirvany, Joy Division, Billa Frisella plus zcela nové autorské skladby.  Jiří Šimek nedávno v rozhovoru pro Český rozhlas přiznal, že se jedná o elektrické šílenství, o nemoc kytaristů, hledajících ten nejlepší kytarový zvuk pomocí tajemných krabiček. Dovoluji si podotknout, že jejich význam však v některých případech znají jen oni sami.

3.
12.
21:00 hodin
Rezervace
Eyal Lovett trio / Izrael

Cestuje se svým triem po Německu, Dánsku, Polsku a Izraeli. My máme možnost ho vidět a slyšet při jediné zastávce v České Republice, a to u nás v klubu. Eyal Lovett je izraelský jazzový klavírista a skladatel, který v současné době žije v Berlíně. Lovett byl vybrán jako „umělec roku“ za rok 2017 v jazzovém berlínském prostředí. V červnu 2018 Eyal Lovett trio získalo 1. Místo na mezinárodní soutěži JazzWings ve Varšavě. Eyal studoval v New Yorku s takovými renomovanými hudebníky jako Sam Yahel, Ari Hoening apod. je oceněný absolvent prestižního společného programu Nové školy pro jazz a současnou hudbu na Izraelské konzervatoři. Pokračoval ve studiu na Nové škole v New Yorku, kde získal stipendia za vynikající výkon. Eyalovo poslední album v roce 2018 bylo nahráno jako živá nahrávka v Lipském Horns Erben za dobrovodu kytaristy Erana Har Evena.

Předprodej vstupenek v  U bílýho černocha

https://www.eyallovett.com/

17.
2.
20:00 hodin
Rezervace
Všechna práva vyhrazena | 2018