Program

The Survivors

Kapelu The Survivors tvoří Jiří Slavík (klavír, klávesy, saxofon, kytara, zpěv), Jiří Levíček (klávesy, klarinet, vokály) a Jakub Tengler (bicí, vokály). „Přeživší“ vznikli v Praze v roce 2017, a to původně pod jménem Open Office. Poté, co na ně během prvního zahraničního open air koncertu v Saudské Arábii spadla světelná rampa, se jméno kapely změnilo do nynější podoby. Autorská hudba tohoto seskupení je inspirována celou řadou hudebních žánrů, od brazilské a africké tradiční hudby po jazz či písňovou tvorbu. Kapela se snaží přímočaře komunikovat dětskou radost ze společného muzicírování s nadějí, že ji nakonec všichni přeživší posluchači budou brát vážně. Jejich první album s názvem „Děti a rodiče“ vyšlo u vydavatelství Bivak records v srpnu 2021.

 

Skladatel a pianista Jiří Levíček studoval na brněnské JAMU a posléze na University of North Texas v USA, kde strávil celkem osm let. Na UNT působil i v bigbandu „One O´Clock Lab Band”, který získal nominaci na Grammy a pravidelně koncertuje po celém světě. Po návratu do ČR se stal jedním z nejžádanějších pianistů, aranžérů a skladatelů na české jazzové scéně. Mimo koncertní aktivity působí i jako pedagog, a to na jazzové katedře JAMU a na VOŠ Jaroslava Ježka. Za svou kariéru získal mnohé ocenění a je laureátem několika mezinárodních soutěží (Cena Leoše Janáčka, 1. místo na Phillips International Jazz Piano Competition, 3. místo na Jacksonville Jazz Piano Competition, 1. místo a celkový vítěz na The Sorantin Piano Competition, 3. místo na Corpus Christi International Piano Competition.)

 

Perkusionista Jakub Tengler studoval klasické perkuse na JAMU a poté jazzové bicí na HAMU. Díky schopnosti propojení těchto dvou odlišných světů se z něj stal jeden z nejuniverzálnějších bubeníků na české scéně. Momentálně je součástí progresivní elektro-groovové kapely Noisy Pots, se kterou vystoupil ve většině zemí západní Evropy. Současně působí i jako hráč na bicí nástroje v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu.

 

Skladatel a multi-instrumentalista Jiří Slavík studoval kompozici a kontrabas na Royal Academy of Music v Londýně a na konzervatoři Sv. Cecílie v Římě. Po studiích se přestěhoval do Paříže, kde strávil sedm let jako muzikant na volné noze a pedagog. Po návratu zpět do ČR začal vyučovat na jazzových katedrách HAMU a JAMU. Během své kariéry vystoupil na pěti kontinentech a vydal tři autorské desky. Jeho skladby byly vysílány na TV Arte, České televizi, či na vlnách rádií France Culture, BBC Radio 3 nebo Český rozhlas. Jeho poslední autorská deska, Mateřština, získala v roce 2016 cenu Anděl v kategorii World Music. Od roku 2010 je firemním hráčem d’Addario Strings.

26.
5.
20:00 hodin
Rezervace
Shalosh – jazz fusion ( Izrael )

Shalosh je jazzová kapela z New Yorku a Izraele. Přestože sestava tria je klasicky jazzová a její členové mají kořeny v jazzu a improvizované muzice, ubírají se cestou napříč mezi rockem, klasikou, elektronikou a hudbou Afriky a Středního východu.

Členy tria, kteří zaujmou zejména mladé posluchače svou bezprostředností, pojí nejenom muzika, ale i dlouhotrvající hudební společenství. Po letech odloučení, kdy vystupovali v rolích sidemanů, se sešli ve společné kapele. S vlastním stylem. Neústupným, bezprostředním, syrovým.

7.
6.
20:00 hodin
Rezervace
Brian Charette Organ Trio

Brian Charette se etabloval na newyorské scéně jako vyhledávaný hráč na varhany hammond. Jeho kvality ocenili v roce 2014 i kritici Downbeatu, když ho označili za Vycházející hvězdu. O čtyři roky později se již umístil na 5. místě v hlavní varhanické kategorii. Uznávaný skladatel a kapelník účinkoval s hudebníky jako například Joni Mitchell, Chaka Khan, Paul Simon. 

29.
6.
20:00 hodin
Rezervace
ZAMAJOBE AFRICAN PROJECT (Jižní Afrika/USA/D/CZ)

Zamajobe Sithole (JAR) – zpěv, Fritz Lang (D) – klávesy, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Andy Winter (USA) – bicí

Zamajobe Sithole je jedna z nejslavnějších zpěvaček v jihoafrickém zábavním a kreativním průmyslu. Je proslulá svým jedinečným vokálním stylem a postupným zkoumání řady hudebních žánrů včetně jazzu a afropou. Její skvělý vokál a úžasné instrumentální schopnosti během let ohromily miliony posluchačů, a to nejen Jihoafričanů. Významné postavení zaujímá i na newyorské hudební scéně.

5.
10.
20:00 hodin
Rezervace
Jan Galega Brönnimann & Moussa Cissokho & Omri Hason / World music

Moussa Cissokho (Senegal): Kora, Vocal

Jan Galega Brönnimann (Switzerland): Bass Clarinet, Soprano Saxophone

Omri Hason (Israel): Percussion, Hang


 

13.
10.
20:00 hodin
Rezervace
Všechna práva vyhrazena | 2018