Program

Tal Yadin Trio - Izrael

Kytarista a skladatel Tal Yadin vyvinul svůj hudební styl na cestě, která začala v Jeruzalémě, pokračovala přes poušť jižního Izraele a pláže TelAvivu, do pulzující městské džungle Berlína,  kde se v současné době zdržuje.

Obrovská rozmanitost přírodních a kulturních

krás se odráží v jeho hudební osobnosti.

Narodil se v hudební rodině v roce 1987, jeho

rodina opustila město v roce 1995 a vytvořila nový  kibuc v izraelské poušti. Tam začala jeho hudební cesta nejprve jako bubeníka a později i jako kytaristy samostatně vyučujícího.

 

Začal formální kytarové lekce ve věku 10 let, studoval klasickou kytaru u izraelsko

Argentinského kytaristy Oscara Chera.

Jeho zájem o Jazz rostl, když dokončil tříletou povinnou vojenskou službu

po dokončení se přestěhoval zpět do Tel Avivu, aby navštěvoval hudební školu Rimon v prestižním programu

pro vynikající mladé izraelské jazzové hudebníky studující s významnými izraelskými hudebníky

jako trumpetista Avishai Cohen, kytarista Mordy Ferber a skladatel Yoni Rechter. Získal stipendium pro studium na Berklee Collage of Music, které nakonec odmítl

a místo toho dokončil bakaláře na Jeruzalémské hudební akademii. Jeho další cesta vedla

do Berlína v Německu za účelem vytvoření hudební kariéry v Evropě.

Po příchodu do Německa v roce 2016 vstoupil do několika hudebních projektů a začal

pravidelně vystupujte po celé zemi. Jeho první album jako skladatel a kapelník,

In & Out, vyšlo v květnu 2019.

V současné době Tal vede své vlastní trio s basistou Michaelem Edwardsem a bubeníkem Yaaki

Levym je také spoluzakladatelem „Big Berry Duo“ se saxofonistou Omri Abramovem.

16.
4.
20:00 hodin
Rezervace
Arms and Sleepers - Electronic project / USA

Existuje jen málo projektů, které mohou hladce klouzat napříč žánry, jako jsou Arms and Sleepers. Americké hudební duo Max Lewis a Mirza Ramic již více než deset let zkoumaly trip-hop, elektroniku, ambient, hip-hop a subtilní pop s obratností a milostí. Má tedy smysl, že skupina, která je obeznámena s prozkoumáváním více zvuků a stylů, zahájí rok 2020 svým dosud nejambicióznějším a nejrozmanitějším projektem devátým studiovým albem Safe Area Earth.

17.
4.
21:00 hodin
Rezervace
Jan Spálený Trio- blues&folk

Jan Spálený Trio je komornější verze známějšího uskupení ASPM (Amatérské sdružení profesionálních muzikantů). To vzniklo jako trio s klavíristou a zpěváke Janem Spáleným, kytaristou a harmonikářem Petrem Kalandrou a saxofonistou Františkem Havlíčkem v roce 1984. Po Kalandrově a Havlíčkově odchodu se Jan Spálený obklopil převážně jazzovými hráči a pokračoval v kultivaci svého originálního autorského rukopisu.

Trio může vystupovat v prostorech, kam by se celá kapela ASPM nevešla. Spolu s Janem Spáleným v něm vystupují Michal Gera a Filip Spálený. „ASPM je nejlepší kapela mého života. Dospělo, je spolehlivé a proměnlivé, jako vzácný prsten na ruce vědoucí, neokázalé ženy. Nemám důvod, ani potřebu, na půdorysu ASPM cokoliv měnit. Cítím však nutkání zahrát si, vedle ASPM, některé písničky jenom v triu, komorně, navázat na folkbluesové začátky raných osmdesátých let," vysvětluje Jan Spálený.

14.
5.
20:00 hodin
Rezervace
Jan Kavka Trio - jazz

Jan Kavka je ostravský jazzový pianista a skladatel, absolvent magisterského studijního programu na prestižní akademii im. Karola Szymanowskiego v polských Katovicích. Byl členem mladé české úspěšné kapely Ostrich quartet, se kterou se úspěšně zúčastnil několika soutěží (Jazzfruit 2014 - Praha, Powiew młodego jazzu 2014 - Jelenia góra, Powiew Młodego jazzu 2015 - Jelenia góra, European jazz competiotion 2015 - Rotterdam)

Na klavír začal hrát asi v 5 letech, ale skutečný zájem o hudbu projevil až v 16 letech, kdy společně se svými spolužáky na gymnáziu prováděl první hudební pokusy. Po maturitě v roce 2009 nastoupil na ostravskou konzervatoř jako student skladby a studoval zde 3 roky až do roku 2012. Během studia na konzervatoři založil svůj první autorský jazzový soubor Jazz Class Quartet. Po roční studijní pauze, která nastala po odchodu z konzervatoře, složil přijímací zkoušky na Hudební akademii im. Karola Szymanowskiego v Katovicích. Zde roku 2016 dokončil bakalářský a roku 2018 magisterský studjiní program v oboru jazzový klavír ve třídě výborného pianisty a pedagoga prof. Wojciecha Niedzieli.

21.
5.
20:00 hodin
Rezervace
Peripheral Vision - jazz&modern music / Canada

Peripheral Vision je jedním z nejvíce vzrušujících a inovativních jazzových kvartetů, které se nedávno objevily na mezinárodní jazzové scéně. Kreativními vůdci skupiny se sídlem v Torontu jsou dlouholetí hudební spolupracovníci, kytarista Don Scott a basista Michael Herring. Sestavili synergickou hudební jednotku navrženou tak, aby posunula hranice jazzu a zároveň zasáhla posluchače dráždivým a okamžitým klepnutím. Jejich výrazný hudební hlas propojuje tradici a inovaci s hluboce pociťovanými vlivy od jazzu, rocku, klasiky a improvizace se zaměřením na dynamickou skupinovou interakci.

Peripheral Vision těší na turné na podporu svého čtvrtého vydání CD More Songs About Error and Shame. Byla jim rovněž udělena cena Galaxie Rising Star Award z Montrealského jazzového festivalu. Scott a Herring hrají společně se saxofonistou Trevorem Hoggem a bubeníkem Nickem Fraserem. Zatímco skladby jsou Herringovi a Scottovi, Peripheral Vision je definována jeho skupinová sestava. Vrátí-li se možný demokratický přístup jazzových a garážových kapel z 60. letech, hudba se z formuje jako kolektivní proces. Tato filozofie bez blokování je základem výbušných výkonů Peripheral Vision

28.
5.
20:00 hodin
Rezervace
Melanie Scholtz (USA/JAR)

Melanie se před dvěma lety zamilovala v Česku do amerického varhaníka Briana Charetta, vzali se a žijí nyní v New Yorku, ale Melanie se i přes dobře rozjetou kariéru
ve „velkém jablku“ chce občas vracet do Evropy, neboť je na co vzpomínat, že… :)

Zpěvačka z Kapského města s nádherným hlasem a velmi kvalitní kapelou je opět na evropském turné. Melanie je skladatelkou textů i hudby. Kromě spolupráce s celou jihoafrickou jazzovou špičkou je třeba jmenovat norskou kapelu Inkala, belgického pianistu Jacka van Polla a dvě jazzové veličiny -  Al Jarreau a Joe McBride.

https://www.youtube.com/watch?v=ke4aQnuQpsg

 

29.
9.
20:00 hodin
Rezervace
Všechna práva vyhrazena | 2018