Mike Parker´s Trio Theory (US/PL)
čt 13/4/  
21:00 hod.
Rezervace
lístku
Mike Parker - basa
Slavek Pezda - sax
Frank Parker - bubnyCo se stane, když někdo vyroste ve stínu New Yorku a hraje rockovou a funkovou hudbu s bratrem, který ho seznámí s Mingusem, Monkem a Ornette Colemanem, a má otce, který poslouchá Mozartovy opery a Mahlerovy symfonie? Pro Mikea Parkera to bylo jako mladého basistu nesmírně inspirativní, ale hluboká láska k tolika různým hudebním stylům představovala vážný problém, když začal skládat; 'Jaký druh hudby chci vytvořit?'.

Poté, co svá vysokoškolská léta strávil prací na jazzové scéně se špičkovými místními hudebníky, hraním ve školním orchestru, psaním smyčcových kvartetů a aranžováním hudby (to vše při studiu Psychologie), konečně přišla odpověď; vytvořte něco, co jedinečně odráží všechny vaše inspirace. Kritici uznali výsledky a popisují Parkerovu hudbu jako „důmyslnou syntézu všech hudebních žánrů“ a „směs post bopu, indie rocku, avantgardy a některých sklonů k moderní klasice“, přičemž poznamenali „Parkerovy vyzrálé a nápadité kompozice a zručné aranžmá“ a řekl, že „hudební erudice jeho skupiny je slyšet ve svobodě, s níž se pohybují mezi atonálními kontrapunkty funku, bebopu a free jazzu“.

Parker se v současnosti soustředí na trio projektu nazvaného „Teorie tria“, ve kterém se k němu připojuje dlouholetý spolupracovník Slawek Pezda na tenor saxofon a veterán Kurt Elling Quartet Frank Parker na bicí. Trio začalo v listopadu '14 dokončením maratonského turné 27 koncertů za 27 nocí. Od té doby odehráli přes 150 koncertů v 9 zemích včetně Krokus Jazz Festival (PL), Jazz Festival Praha, Jazz Goes To Town (CZ), MediaWave Festival (HU), Jazzire Festival (RS), Targu Mures International Jazz Festival (RO) a mnoho dalších. V dubnu '16 vydali 'Alive Out There', živé album nahrané na jejich podzimním turné '15.