Rudy Linka Across Trio
ne 2/10/  
20:00 hod.
Rudy Linka - kytara
Alune Wade - Basa
Rudy Royston - bubny


Na říjnovém jazzovém koncertu vystoupí opět v triu, a to s africkým baskytaristou a zpěvákem Alunem Wadem a s bubeníkem Rudy Roystonem.

Rudy Linka vystudoval klasickou kytaru na Pražské konzervatoři. Po emigraci začátkem 80. let se věnoval studiu skladby na Stockholm Music Institute. Pokračoval na bostonské Berklee College of Music a na The New School v New Yorku, kam se v roce 1986 přestěhoval. Soukromě absolvoval i mistrovské lekce u nejlepších světových kytaristů – Johna Scofielda, Jima Halla a Johna Abercrombieho. V roce 2005 založil festival Bohemia Jazz Fest. Na koncerty, kam mají posluchači po celé ČR vstup zdarma, pozval už desítky nejlepších světových jazzových hudebníků.
www.rudylinka.cz

Rudy Roystone, rodák z Texasu a nejmladší z pěti dětí, vyrůstal v hudební rodině a na bicí začal hrát už jako dítě. Po studiu na University of Northern Colorado a Metropolitan State College a University of Denver se v roce 2006 se přestěhoval do New Yorku. Dokončil tu postgraduální studium na Rutgers University a Mason Gross School of the Arts pod vedením výtečného bubeníka Victora Lewise a rychle se zapojil do newyorské hudební scény, kde hrál s takovými jazzmany jako Javon Jackson, Bill Frisell, Les McCann, David Gilmore, Ben Allison, Jason Moran, JD Allen, Sean Jones, Jeremy Pelt, Greg Osby, Jennifer Holiday , Tia Fullerová, Ravi Coltrane, Ralph Bowen, Bruce Barth, George Colligan ad. Podílel se na nahrávkách více než osmdesáti alb jazzové hudby a stal se jedním z nejuznávanějších bubeníků dnešní jazzové scény.

Alune Wade je jedinečným zjevem na africké jazzové scéně. Pochází ze Senegalu, kde byl jeho otec dirigentem symfonického orchestru v Dakaru a od dětství rozvíjel Wadův přirozený hudební talent. Baskytaru si Alune vybral za „svůj“ nástroj ve třinácti letech a už v sedmnácti získal významné místo v orchestru svého otce. O rok později vyhrál konkurz a vydal se na celosvětové turné s velkým senegalským hudebníkem Ismaelem Lo. Své první sólové album MBOLO („jednota“) vydal v r. 2006 a kombinoval na něm africké rytmy s moderními jazzovými vlivy. Propojenost mezi africkou hudbou a dalšími globálními vlivy je podstatným rysem všech Wadových nahrávek, na kterých se snaží propojit Afriku a další kontinenty prostřednictvím hudby.

http://alunewade.net/
https://www.facebook.com/rudyroyston
http://www.rudylinka.com/